شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

طراحی دکوراسیون داخلی

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

دوره آموزش سئو و بهینه سازی سایت لابراسئو

برای اولین بار حرفه ای ترین دوره های تخصصی و کاربردی سئو در ایران با همت لابراسئو (شرکت داده پردازان ایفانت) و موسسه پارسه برگزار می گردد.

آموزش سئو - دوره سئو

مدت هاست که دوره های سئو ارائه شده که در ایران برگزار میگردند اکثرا فقط مفاهیم تئوری در آنها ارائه می شود و دانش آموخته پس از این دوره هیچ روش عملی را فرا نمی گیرد و تبدیل به یک سئوکار نمی شود.

اگر قبلا با این دوره های تئوری آشنا شده باشید در آنها شرکت کرده باشید یقینا به این سوالات در ذهن رسیده اید .

اصلا آموزش خوبی در کشور وجود دارد ؟

اصلا سئوکار واقعی وجود دارد که بتوان از آن کار یاد گرفت ؟

اصلا سئوکارها می آیند و اسرار کار خودشان را به ما یاد بدهند ؟

بنابراین ما تصمیم گرفتیم در جهت رفع این مشکلات یک دوره کاملا کاربردی برگزار کنیم . این بار شرکت داده پردازان ایفانت با برند لابراسئو که از قدیمی های سئوی ایران است (البته قدیمی تر ها بیشتر با نام قبلی برند ,آمابک آشنا هستند) و با همکاری موسسه بزرگ پارسه اقدام به ارائه کلاس های آموزشی سئو با کاربردی ترین تکنیک های روز سئو کرده است.


این دوره های سئو بصورت خصوصی برگزار می گردند .

دوره ها بصورت خصوصی و کلاس های یک نفره یا نهایتا دو نفره برگزار می گردد . به همین دلیل آموزش برای خود شما اختصاصی می شود و کیفیت کلاس ها بسیار بالاست .

چون کلاس ها خصوصی است اگر سایت یا پروژه ای داشته باشید آموزش ها بر اساس سایت و پروژه خودتان آموزش داده می شود تا بالاترین بازدهی را داشته باشد .


نکته مهم: این دوره دارای پشتیبانی می باشند که در هیچ جای ایران همچین چیزی ارائه نمیشود .و این ویژگی این دوره ها را با سایر دوره های آموزشی متمایز می کند.

پس از پایان دوره یک کلمه متوسط از وبسایت شما یا وب سایت مشتری شما انتخاب می شود و شما به مدت 3 ماه از مشاوره های مدرس برخوردار خواهید بود تا این کلمه را به صفحه اول گوگل برسانید.

هزینه مشاوره سئو توسط مدرس هر ساعت 120 هزارتومان است که دانش آموختگان این دوره هفته ای نیم ساعت بصورت رایگان می توانند از آن استفاده کنند.

در حقیقت این دوره آموزشی تا شما را به یک سئوکار واقعی تبدیل نکند شما را رها نمی کند.


این دوره های سئو توسط محسن کریمی مدیر لابراسئو و مدیرعامل شرکت ایفانت تدریس می گردند.

آشنایی با مدرس

محسن کریمیمحسن کریمی مدیرعامل شرکت داده پردازان ایفانت است . فعالیت حرفه ای خود را در زمینه آی تی در سال 87 آغاز کرد.دارای مدرک کارشناسی آی تی می باشد.

اگر بتوان 10تا از حرفه ای ترین سئوکارهای را نام برد یقینا نام محسن کریمی در بین آنها می درخشد.

سالها تجربه عملی و عمری که ایشان صرف سئو و تکنیک های آن کرده او را تبدیل به یک سئوکار فوق حرفه ای کرده است.

برخی از فعالیتهای مدرس

مدیر سایت لابراسئو (مرجع آموزش سئو)

مدیر عامل شرکت ایفا نت

مدیر مجموعه سایتهای منتو

مدیر اولین مرکز مشاوره سئو

مدیر سئو موسسه پارسه

مدیر سئو شرکت transfer ruhi نروژ

مدیر سئو irananbookstore سوئد

مدیر سئو jamco ترکیه

و...

برای آشنایی بیشتر با مدرس می توانید به صفحه اینستگرام مدرس به آدرس @labraseo مراجعه کنید .


سرفصل ها بصورت خلاصه

فهرست دوره


هزینه ها و مدت زمان دوره به شرح زیر است .

قیمت دوره سئو

آیا هزینه دوره ها بالاست ؟

خیر , این دوره که مجموعا 45 روز زمان می برد و سه ماه هم پشتیبانی پس از دوره دارد یک دوره ای است که برای شما خصوصی ارائه می شود و با ارائه تجربیات شما را دارای مهارت های حرفه ای در سئو می کند که می تواند درآمدهای بسیار بالایی برای شما به ارمغان آورد با یک حساب کتاب ساده می توان فهمید هزینه دوره چقدر مناسب و به صرفه است و شما پس از اتمام دوره البته با تلاش و پشت کار با این دانشی که یادگرفته اید می توانید صدها برابر این هزینه را بدست آورید .


تصاویری از مجموعه و کلاسها

مصاحبه بانک صادرات کلاس سئوی اخیر تهران نهمین سالگرد تاسیس ایفانت دوره اخیر اصفهان


جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره با شماره 28426144-021 داخلی 2 تماس بگیرید.

و برای تماس با موسسه پارسه با شماره 66480707-021 تماس حاصل فرمایید .


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش سئو به آدرس زیر مراجعه کنید .

http://labraseo.com

کابینت ام دی اف فلزی کابینت MDF

انتخاب رنگ برای دکوراسیون آشپزخانه و بخصوص کابینت MDF در طراحی آشپزخانه اهمیت زیادی دارد و تکنیک انتخاب جذابترین رنگ کابینت آشپزخانه به شما در این زمینه کمک میکند. رنگها مي توانندظاهر آشپزخانه راتغيير دهند و حس آن را متفاوت کنند،حتي مي توانند دلگيرترين و تاريک ترين آشپزخانه را هم تغيير دهند. البته توجه به وسعت فضاي آشپزخانه براي انتخاب درست رنگها بسيار مهم مي باشد. چنانچه آشپزخانه کوچک و تاريک است نياز به رنگهاي گرم و روشن دارد تا با کمک آن فضا را روشن کند. همچنين يک فضاي بزرگ و بي روح نيازمند رنگهايي تند و جذاب است. اگرچه تک رنگ هميشه شيک است. کمي جسارت نياز است تا بتوان از رنگ هاي شاد و زنده استفاده کرد. استفاده از رنگهايي که با چيدمان کلي آشپزخانه هماهنگ باشد. بايد به اين نکته توجه داشت که رنگها با نور تغيير مي کنند. روشنايي طبيعي روز شدت رنگ را افزايش مي دهد ولي نورپردازي هوشمندانه مي تواند درجه رنگ و حس القايي آن را تغيير دهد.


رنگ هاي روشن غالب تر از رنگ هاي تيره به نظر مي رسند ز يرا رنگ هاي روشن نور را بازتاب داده و درخشان به نظر مي رسند و همين امر موجب جلب توجه بيشتر مي شود. اين قاعده را مي توان در رنگ آميزي و انتخاب رنگ دکوراسيون آشپزخانه براي بيشتر جلوه دادن سطوح دلخواه به کار ،برد. اگر فضايي داراي مقادير متوسطي از رنگ تيره و مقادير اندکي رنگ روشن باشد چشم به فضاي روشن تر جلب مي شود . بنابراين مهم است که براي جلب توجه از رنگ قوي با نور زياد استفاده شود.

رنگ قرمز از آن دسته رنگ هاي مدرني است که طرفداران خاص خود را دارد. بايد توجه داشته باشيد که اگر اين رنگ را براي فضاي داخلي خود استفاده مي کنيد نياز مند فضايي نسبتا بزرگ است. چرا که رنگ قرمز در فضاهاي کوچک شما فضاي شما را گرفته تر مي کند به خصوص اگر در ترکيب با رنگ هايي همچون سياه در فضا بنشيند، نکته ي مهم ديگر اين است که اگر شما رنگ قرمز را براي فضاي داخلي خود انتخاب مي کنيد براي روي اپن خود لوازم و وسايل کمتري قرار دهيد چرا که رنگ قرمز به اندازه ي کافي فضاي شما شلوغ مي کند .

رنگ هايي به طيف سبز به خوبي مي تواند براي آشپزخانه هاي خاص در نظر گرفته شود. براي ترکيب رنگ سبز با ساير رنگ ها رنگ زرد مي تواند بهترين گزينه باشد. رنگ سبز براي کابينت ها رنگي است که بيشتر خاص پسندان از آن استفاده مي کند و به خوبي مي تواند در کنار ساير لوازم و وسايل شما بدرخشد.

رنگ بنفش به خصوص طيف پر رنگ آن حتما بايد در ترکيب با رنگ هايي مثل سفيد در فضاي داخلي شما قرار بگيرد چرا که سبب گرفتگي فضاي داخلي شما مي شود. وقتي از رنگ بنفش براي فضاي داخلي خود استفاده مي کنيد توجه داشته باشيد که المان هايي از اين رنگ را در ساير بخش هاي مرتبط با فضاي آشپزخانه به کار ببريد اين عمل به خوبي به هماهنگ شدن و يک پارچه شدن فضاي داخلي شما کمک مي کند.

يک رنگ خنثي ديگر که به خوبي مي تواند در فضاي داخلي کابینت ام دی اف شما خوش بشيند رنگ طوسي است، اما اين رنگ حتما بايد به صورت ترکيبي در فضاي آشپزخانه قرار بگيرد. از جمله رنگ هاي خوش ترکيب با طيف رنگي طوسي مي تواند نارنجي، زرد و بنفش کم رنگ باشد که با توجه به ساير وسايل و لوازم مي توانيد بهترين آن را براي فضاي داخلي خود استفاده نماييد.

رنگ نارنجي به دليل خاصيت انرژي بخشي که دارد براي فضاي عملکردي همچون آشپزخانه کابینت MDF مناسب ترين گزينه است. اما توجه داشته باشيد که اين رنگ نيز همانند قرمز فضاي شما را شلوغ مي کند پس سعي کنيد فضاي آشپزخانه ي شما حالت نمايشگاهي خود را حفظ نمايد.

طيف رنگي آبي و يا آبي خاص براي کابينت هايي به سبک کلاسيک مي تواند رنگ زيبايي باشد. اما توجه داشته باشيد که آبي که تناژ رنگي طوسي را در ترکيب خود دارد براي فضاي عملکردي آشپزخانه نسبت به ساير آبي ها مناسب تر است، رنگ هاي آبي کم رنگ و طيف هاي فانتزي تر آن مناسب براي اتاق خواب است، اما هيچ قانوني شما را در استفاده از آن ها منع نمي کند.

اين رنگ از آن دسته رنگ هايي است که کمتر کسي به سراغشان مي رود، اما اگر زرد خوش رنگي را براي فضاي آشپزخانه ي خود استفاده نماييد قطعا توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد. رنگ زرد هم در فضاي آشپزخانه هاي کم نور مي تواند به خوبي روشنايي ايجاد کند اما نسبت به رنگ سفيد گرماي بيشتري به فضاي کابینت ام دی اف آشپزخانه ي شما مي بخشد به خصوص اگر با رنگ هايي مثل قهوه اي در فضا ترکيب شوند گرماي بيشتري را به فضاي شما مي بخشند.

اشتباهاتی که رایج است در خانه تکانی

عنوان : اشتباهاتی که رایج است در خانه تکانی

این روزهای آخر سال بسیاری از خانم ها شروع به خانه تکانی منزل کرده اند و متداولترین اشتباهات خانه تکانی منزل میتواند به شما در خانه تکانی کمک کند.

مرتب کردن و نظم دادن به وسایل درون خانه یک حرکت شایسته بوده و برای رعایت برای داشتن یک زندگی آرام مهم و حیاتی است. برای اثبات این نظریه می توانید دو خانه را تصور کنید که در یکی همه اشیاء در هم بوده و هیچ چیز در سر جای خود نیست و در دیگری همه وسایل به شکل مرتبی چیده شده است. خانه تکانی رسمی است که هر ساله تمامی خانواده های ایرانی را مشغول به خود می کند و کمتر کسی می تواند از زیر آن در برود. اگر خانواده شما هم شروع به خانه تکانی کرده لازم است با چند نکته درباره خانه تکانی شما را آشنا کنیم:

_ یکی از اولین اشتباهات در این زمینه حرکت بدون برنامه است. شما بدون این که براوردی از وضعیت موجود در منزل خود داشته باشید شروع به کار کرده و سعی می کنید تا نظم را به منزل برگردانید. سعی کنید تا برای خود برنامه ای داشته باشید و مشخص کنید که هر چیز باید در کجا قرار گیرد. برای هر بخش به چه میزان فضا و چقدر زمان نیاز دارید.

_ یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند مربوط به حجم زیاد وسایل در خانه است. دقت کنید که در زمان خرید وسایل گوناگون به اندازه نیاز خرید کنید. در هنگام خرید به فضای موجود در منزل خود و این نکته که باید بتوانید این وسایل را مرتب کنید فکر کنید.


گاهی اوقات بهترین تلاش ها برای پاکیزگی بی فایده است یا اینکه تاثیری معکوس دارد. برخی از معمول ترین اشتباه ها که سبب می شود وقتمان تلف شود یا اوضاع را خراب کنیم با هم مرور می کنیم:

ساییدن لکه های روی فرش: پس از پاشیدن ماده ای روی فرش، ساییدن آن را شروع می کنید! متاسفانه این امر سبب می شود ذرات لکه در فرش یا پارچه عمیق تر شوند. لکه را بردارید، آن را خشک کنید و سپس از فرمول خاص لکه برداری استفاده کنید تا به نتیجه برسید. با شستن فرش ؛ به استقبال نوروز بروید!

تمیز کردن پنجره ها زیر نور مستقیم: شاید یک روز آفتابی و روشن موقعیت مناسبی برای تمیزکردن پنجره ها به نظر بیاید، اما واقعیت این است که شما نمی توانید در نور مستقیم آفتاب شیشه ها را کاملا تمیز کنید. احتمال دارد ذرات گرد و غبار به چشم نیاید و مجبور شوید در یک روز ابری دوباره شیشه ها را تمیز کنید.

خراشیدن سطوح: استفاده از ابزار پاک کننده اشتباه مانند اسفنج ها یا پودرهای تمیز کننده، ممکن است به برخی سطوح آسیب برساند.برای جلوگیری از این موضوع تمیزی از جنس طبیعت را برای خانه ی خود امتحان کنید.

تصحیح چند اشتباه معمول مربوط به نظافت کمک می کند خانه ی زیبای شما برای زندگی لذت بخش تر شود. کف، فرش خانه، دستگاه ها و ملحفه ها و ... را از جرم ها دور نگه دارید و به یاد داشته باشید که چه مواد پاک کننده و فرآیند هایی را باید استفاده شوند.

زیباترین طرح برای اشپزخانه

عنوان : زیباترین طرح برای اشپزخانه

طراحی دکوراسیون آَشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است و طراحی دکوراسیون لوکس آشپزخانه تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل دارد.

تا به حال آشپزخانه‌ی امروز خود را با آشپزخانه های گذشته مقایسه کرده اید؟! چقدر تغییر و تفاوت از مطبخ های گذشته تا جزیره های امروزی را شاهد بوده ایم؟ مطبخ های بسته قدیمی که دور از فضاهای عمومی خانه قرار داشتند کجا و آشپزخانه‌های امروزی که افراد وقت زیادی از روزشان را در آن می‌گذرانند و به نوعی قلب خانه هستند، کجا؟! در این مطلب به بررسی آشپزخانه های امروزی می پردازیم. از شاخصه های مهم آشپزخانه های امروزی وجود کابینت های بدون فریم است.در نمای این نوع کابینت ها چهارچوب و ساختار کابینت ها دیده نمی شود و تنها چیزی که دیده می شود مرز باریکی بین درب ها و کشو های کنار هم قرار گرفته است.

دارا بودن سبک و شخصیتی خاص، تمیزی و شیکی از ویژگی های اصلی دکوراسیون آشپزخانه امروزی هستند. در حقیقت برای داشتن چنین ویژگی هایی در آشپزخانه خود حتما باید با اصول طراحی آشپزخانه های امروزی آشنایی داشته باشید. سبک امروزی در آشپزخانه باعث می شود فضای این مکان باز و آزاد بنظر بیاید و همه چیز در نهایت سادگی و زیبایی خودنمایی کنند. عده زیادی فکر می کنند برای به روز بودن در دکوراسیون خانه حتما باید از لوازم تجملی و گران قیمت با طراحی های پیچیده و چشم گیر استفاده کرد در صورتی که حقیقت درست برعکس این موضوع است. برای به روز بودن در طراحی و دکوراسیون داخلی تا می توانید باید کمینه گرا و ساده باشید بطوریکه در نگاه افراد همه چیز در دکوراسیون آشپزخانه یا قسمت های دیگر خانه، کافی، راحت و شیک باشند.

البته ساده بودن فقط در زمینه انتخاب کابینت های مدرن و دیگر لوازم بزرگ آشپزخانه نیست بلکه نورپردازی هم در این زمینه بسیار مهم است. همین نورپردازی است که فضای آشپزخانه را امروزی و مدرن نشان می دهد و به رنگ های آنرا روشن تر جلوه می دهد. توجه داشته باشید که سبک امروزی و مدرن نه تنها به روی فعالیت شما در آشپزخانه تاثیر می گذارند بلکه نشان دهنده شخصیت بروز، آگاه و مدرن مالک آن نیز خواهد بود. بیشتر آشپزخانه های مدرن و امروزی خیلی کمتر از خطوط قائم و چهارگوش در طراحی خود استفاده می کنند. در عوض طرح هایی با خطوط بلند افقی یا عمودی و مورب در نمای خارجی آشپزخانه ها خودنمایی می کنند. این خطوط بیشتر توسط فریم های موجود در مرز بین کابینت های آشپزخانه خود را نشان می دهند. رنگ قسمت مهم دیگر در دکوراسیون آشپزخانه های امروزی است. معمولا ترکیب دو رنگ در اینگونه آشپزخانه ها کافی بنظر می رسد. رنگ سفید در کنار قرمز یا رنگ قهوه ای برگرفته شده از کابینت های چوبی یکی از پرکاربردترین و البته زیباترین ترکیب های رنگ در دکوراسیون آشپزخانه های امروزی هستند.

در دکوراسیون آشپزخانه هایی امروزی اغراق در تزئینات دیده نمی شود، اما اگر تمایل به استفاده از تزئینات در آشپزخانه ی خود هستید از زیبایی مواد طبیعی استفاده کنید، برای مثال گره های طبیعی موجود در چوب بلوط یا رگه های طبیعی و زیبای موجود در سنگ مرمر می تواند در دکوراسیون آشپزخانه ی مدرن شما استفاده شود و در عین سادگی بر جذابیت و غنای جلوه ی دکوراسیون شما بافزاید.

عناصری از قبیل لوستر، میز و صندلی غذا خوری و صندلی های کانتر از جمله عناصر مهم و حائز اهمیت در دکوراسیون آشپزخانه ها هستند، در آشپزخانه های امروزی این عناصر باید دارای ثبات و اتحاد محسوسی در سبک و مدل باشند، برای مثال بهترین حالت این است که تمامی این عناصر به شکلی ساده، بدون تزئینی خاص و دارای خطوط صاف و بارز باشند. همچنین در یک آشپزخانه ی مدرن رنگ های زنده و متمایز اغلب توسط همین عناصر وارد فضا می شوند.

نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب مشترک کودکان

عنوان : نکته های ویژه در دکوراسیون داخلی اتاق خواب مشترک کودکان

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مشترک کودکان به والدین گرامی در طراحی فضای داخلی اتاق خواب مشترک کودکان کمک بسیاری میکند.

در برخی خانه ها دو فرزند خانواده از یک اتاق خواب به صورت مشترک استفاده می کنند. باید در طراحی دکوراسیون داخلی این اتاق ها نیز دقت کرد، زیرا این موضوع در احساس دو کودکی که قرار است به طور مشترک از این اتاق خواب ها استفاده کنند تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.یکی از نکات مهم در چیدمان اتاق خواب های مشترک این است که فضای اتاق را به قسمت های مجزا و مساوی تقسیم بندی کنید. در حقیقت هر یک از کودکان باید بر این باور باشند که بهترین فضای اتاق را برای خود دارند. با ما همراه باشید تا با ترفندهای تقسیم فضایی در اتاق مشترک بیشتر آشنا شویم.

زمانی که قرار است دو کودک از یک فضای کوچک استفاده کنند، در نظر گرفتن فضای مجزا برای هر کدام بسیار مفید ست. برای مثال یک کتابخانه ی دو قلو در اتاق که کتاب ها و عناصر دکوراتیو متعدد خود را در آن جای می دهد می تواند برای هر دو کودک فضای یکسانی را به وجود بیاورد حتی می توان از فضای دیگر آن برای جای دادن لباس های کودکان استفاده کرد.

چند رنگ خنثی : چند رنگ خنثی در طراحی دکوراسیون اتاق مشترک دختر و پسر عبارتند از رنگ سبز، زرد، کرم، بنفش و نارنجی که با رنگ های ترکیبی قهوه ای ، قرمز و طلایی به خوبی میتوان اتاقی محبوب برای استفاده مشترک دختر و پسر طراحی کرد.

میز و صندلی کامپیوتر ساده : اغلب طراحی های مربوط به میز و صندلی کامپیوتر برای کودکان با ایجاد نقش و نگارهای خاص دخترانه و یا پسرانه صورت می یگرند بهتر است برای رسیدن به انتخابی خنثی از میز کامپیوتر و صندلی ساده بدون اینگونه نقش و نگارها استقبال کنید.

استفاده از استیکر : ایده استفاده از استیکرها و یا همان برچسب های دیواری ایده بسیار ارزان قیمت با تغییرات زیاد برای ایجاد محیطی محبوب در میان دخترها و پیران است.

انتخاب یک الگوی الهام بخش: اگر شما در انتخاب رنگ ها و طراحی دکوراسیون اتاق مشترک دختر و پسر تردید دارید می توانید با الگوبرداری از طرح های موفق و اجرای آن با رنگ های خنثی اتاقی زیبا طراحی کنید برای موفقیت های بیشتر در این زمینه و رسیدن به هارمونی مناسب تر می توانید از رنگ های خنثی در ملافه و رنگ فرش ها نیز بهره ببرید.

تزئین اتاق با حروف الفبا: از ابتدای نام کودک خود برای تزئین اتاق و تخت خواب او استفاده کنید این کار نه تنها فضایی خنثی را برای داشتن اتاق خوابی مشترک ایجاد می کند بلکه شما با کمترین هزینه توانسته اید تزئینی زیبا و محبوب در اتاق خواب مشترک دختر و پسرتان ایجاد کرده اید.
استفاده از دکوراسیون اتاق مشترک در میان برادر ها و خواهر ها امری طبیعی است این طراحی با ایجاد فضایی خنثی میتواند دارای محبوبیت در بین فرزندان شما باشد.


تختخواب دو طبقه عنصری بسیار با ارزش برای اتاق خواب های کوچکی است که به دو کودک تعلق دارد. این تخت خواب ها این امکان را فراهم می کنند تا بتوان از فضای زمینی بیشتری در فضای اتاق بهره مند شد. طبقه ی بالای تخت های دو طبقه برای کودک نوپا مناسب نیستند، از این رو اگر فرزندان شما اختلاف سنی قابل توجهی دارند قسمت بالای تخت را به فرزند بزرگ تر اختصاص دهید. اگر فرزند شما دو قلو هستند از خرید تخت های دو طبقه تا قبل از شش سالگ خودداری کنید.

چنین اتاق خوابی با دکوراسیون ساده و طرح های نسبتا کلاسیک فضایی بسیار راحت و آرام را برای دو برادر با فاصله سنی معمولی به وجود آورده است. در چنین فضایی می توان از فضای زیر تخت به عنوان فضایی برای جای گذاری لوازم و وسایل استفاده کرد و از فضای بالا به عنوان فضایی برای بازی یا مطالعه بهره برد.

در اتاق خوابی برای دو خواهر استفاده از رنگ های شاد و گیرا در جذاب شدن آن بسیار موثر و مفید است. استفاده از یک دراور برای جای دادن لوازم و وسایل آن ها می تواند بیسار کارساز باشد. حتی می توانید در استفاده از برخی وسایل خاص مانند برد خاطرات و... برای آن ها به صورت قرینه عمل کنید.

در برخی موارد نیاز است که اتاق نوزاد تازه متولد شده با خواهر و برادر خود مشترک شود، در چنین مواردی مهم ترین دغدغه استفاده بهینه از فضایی محدود است. توجه داشته باشید که صندلی شیردهی خود را در اتاقی دیگر قرار دهید تا هنگام شب برای رسیدگی به نوزاد، کودک دیگر را از خواب بیدار نکنید. در چنین شرایطی باید همواره دکوراسیون اتاق خواب را از لحاظ رنگ بندی و طرح و الگو برای هر دو گروه سنی جذاب باشد.

پرده های زیبا در طراحی دکوراسیون منحصربفرد

عنوان : چه نوع مدل پرده ای مناسب است بری عروس؟

پرده های زیبا در طراحی دکوراسیون منحصربفرد منزل نقش مهمی دارند و زیبایی طراحی فضای خانه را دو چندان میکنند.

پرده ها یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عناصر موجود در هر دکوراسیونی می باشند، چرا که تاثیر مستقیمی در نور ورودی به محیط و در نتیجه میزان جذابیت بصری فضا خواهند داشت. از طرفی پرده ها می توانند نواقص هر فضایی را تا حد قابل توجهی جبران کنند، حضور یک پرده ی مناسب با پنجره در هر فضایی می تواند نقش عمده ای در شکیل شدن فضای شما داشته باشد، اما این موضوع که کدام پرده مناسب کدام پنجره است؟! مطلبی است که امروز به بررسی آن می پردازیم. پرده از جایگاه مهمى در دکوراسیون هر فضایى برخوردار است و بخش چشمگیرى از سطوح دیوارها را اشغال مى کند. برخى پرده را لباس خانه مى دانند از این رو دانستن نکته هاى ظریف اما مهم درباره انتخاب پرده مى تواند شما را در تهیه پرده مناسب براى منزلتان یارى دهد.

پرده ی رومن از جمله پرده هایی هستند که برای پنجره های معمولی بسیار مناسب می باشند. بارزترین ویژگی پرده رومن ترکیب سادگی با ظرافت و زیبایی است. در حالت جمع ، این پرده ردیف تای مرتب و افقی پارچه را تشکیل می دهد و هنگامی که پرده باز می شود یک قطعه پارچه صاف و قالب پنجره آن را می پوشاند. پرده مدل رومن به عنوان پوشش پنجره در اتاق هایی که دکوراسیونی ساده دارند، بهره بگیرید. ترکیب این مدل از پرده ها با انواع مبلمان بسیار جذاب می باشند، پس اگر از آن دسته افرادی هستید که دائما نوع مبلمان خود را تعویض می کنید و یا فضایی با دو دست مبل متفاوت دارید بهترین گزینه برای فضای شما انتخاب این مدل پرده است.

اتاقهای نشیمن و ناهارخوری منازل که معمولاً بیشتر از دیگر اتاقها مورد استفاده هستند بیانگر سبک و سلیقه دکوراسیون شما هستند. اگر مدلهای ساده تر و اسپرت را می پسندید از پرده های سبک، تور یا حریراستفاده کنید. اگر مایلید فضا رسمی و مجلسی تر جلوه کند از والان دراپه یا کرواتی، و یا کناره های آسترشده استفاده نمایید. این مدلها مناسب اکثر پنجره ها می باشند. نوع پارچه و تور، مفصل بودن طرح و یراق و آلات همگی میزان رسمی بودن طرح را بیان می کنند. پرده از نوع کلاسیک یا پارچه های متین و سنگین همراه با تور و طرحی متنوع بیانگر شخصیتی رسمی و سنتی است. امروزه از نظر دکوراسیون ، به اتاق ناهارخوری بیشترین توجه را باید معطوف داشت. این اتاق می تواند عملکردهای متفاوتی در یک خانه داشته باشد . برای مثال به جهت اتاق کار و یا حتی قسمتی از اتاق نشیمن استفاده شود. اگر اتاق ناهارخوری شما فقط برای مواقع رسمی و مهمانی است پرده های شفاف و تورهای مرغوب و کیفیت بالا زیبائی بخش اتاق شما خواهند بود. بخصوص این که این گونه پارچه ها در مجاورت نور چلچراغها و یا نور آفتاب جذاب و درخشنده جلوه می کنند. اگر اتاق ناهارخوری شما قسمتی از اتاق نشیمن شما را تشکیل می دهد، پارچه هایی که خاصیت کنترل نور خورشیدی را داشته باشند و در عین زیبائی و جذابیت بتوانند دید از بیرون به داخل منزل را محدود کنند، توصیه می شوند. به هر حال از هر موقعیتی برای بیان احساس و سلیقه دکوراسیون خود استفاده کنید، حتی در مورد نقاط پر رفت و آمد خانه.

پرده مدل اتریشی، متناسب برای پنجره های دکوراسیون کلاسیک است .این پرده مجلل و زیبا هنگامی که جمع می شود به صورت مجموعه ای از حالت های دالبری ( والان ) درآمده و نمایی چشمگیر به پنجره ها می بخشند. پرده مدل اتریشی در مجموعه ای از مبلمان و ویژگی های معماری مدل کلاسیک جلوه ای مضاعف می یابد. پرده های مدل اتریشی از پارچه های بسیار متنوع با جنس و طرح گوناگون قابل تهیه هستند اما پارچه هایی مانند ابریشم به دلیل لطافتشان برای دوخت پرده های مدل اتریشی بسیار مناسب هستند. این مدل پرده را می توان، هم با چوب پرده های معمولی و هم به وسیله تخته چوبی به بالای پنجره نصب کرد. اما با نصب این پرده با استفاده از یک تخته چوبی نتیجه ای زیباتر و مرتب تر به دست می آید، این مدل از پرده ها را غالبا در ترکیب رنگ های لوکس همانند آبی فیروزه ای و طلایی یا زرشکی و طلایی و... می بینیم، برای ست کردن این مدل پرده ها که غالبا تم شلوغی دارند، می توانید مبلمان را به رنگ خنثی انتخاب کنید و کوسن هایی هم رنگ و از طرح و بافت پرده مورد نظر استفاده کنید.

استفاده از پرده های شیک درخانه

عنوان : استفاده از پرده های شیک درخانه

استفاده از پرده های زیبا در دکوراسیون منزل شگفتی ایجاد میکنند و طراحی فضای داخل خانه را بسیار زیبا جلوه میکنند.

پارچه و تور بیشتر از هرعاملی در نمای پرده های شما تحول ایجاد می کند. در واقع درجه رسمی بودن پرده ها را طرح و جنس پارچه تعیین می کند. انواع تور و حریر از نوع نازک و و یا ضخیم، بی آنکه نور یا منظره بیرون را کور کنند، قادر هستند نور مستقیم را ملایم کنند و به آرامش اتاق بیفزایند. همزمان با ایجاد یک محیط خلوت ، پرده توری برای جلوگیری دید از بیرون و پوشاندن مناظر نامطلوب بسیار مؤثر می باشند. تورها از انعطاف قابل توجهی برای تزئین پنجره ها برخوردارند.
پرده توری را می توان با چین های ظریف و ملایم آراست. با استفاده از شگردهای تزئینی و طراحی مناسب ، نواقص یک پنجره را می توان برطرف کرد.

به عنوان مثال :

پارچه های ساده و راه راه برای دوخت پرده مدل غلتکی مناسب تر از پارچه های طرح دار هستند؛ اما انواع پارچه های طرح دار را نیز می توان برای این منظور به کار برد. اگر از پارچه های طرح دار استفاده می کنید، دقت کنید، طرح آن به طور متقارن به روی پرده دیده شود. در انتخاب نوع طرح پارچه این پرده ها دقت کنید اگر پرده ی خود را طرح دار انتخاب کردید و این طرح ها شلوغ و دارای رنگ های در هم و بر هم هستند پس مبلی به رنگ روشن و بدون طرح برای فضاصی خود نیاز دارید تا فضای شما را گرفته نکند.

شیدها از جمله مناسب ترین گزینه ها برای پنجره های آشپزخانه می باشند.بهتر است برای پرده ی پنجره های آشپزخانه به جهت عملکردی بودن فضا، از شید ها استفاده کنید، شید ها به دلیل جمع شدن بالاتر از میانه ی پنجره به خوبی می توانند نور را به طور کامل در فضای شما منعکس کنند، و شیدهای کرکره ای به دلیل باز و بسته شدن می توانند به خوبی نور فضا را تنظیم نمایند، این شیدها شست و شوی ساده تری نسبت به نمونه های مشابه خود دارند. و برای پنجره هایی که غالبا در بالای سینک ها قرار می گیرند و در معرض آلودگی بیشتر هستند گزینه ی بسیار مناسبی می باشند .

- یک پنجره بلند و باریک را می توان به توسعه دادن و پهن تر گرفتن کناره های پرده عریض جلوه داد و با شروع کردن پرده از نقطه بالاتر از پنجره به آن ارتفاع داد.
- می توان دو پنجره ناهمگون که در کنار هم واقع شده اند را به وسیله استفاده از تنها یک کناره پرده برای هر کدام و با تزئین و جمع کردن آن در جهت مخالف یکدیگر، به صورت جالبی همگون جلوه داد.
- برای یکنواخت کردن پنجره های یک اتاق که به اندازه اشکال مختلف هستند از این روش استفاده کرد: اگر که یکی از پنجره ها کوتاه تر از دیگری باشد، چوب پرده و یا والان را به بلندی پنجره دیگر نصب کنید تا هر دو یک قد به نظر بیایند.

پرده غلتکی، متناسب ترین نوع پرده برای پنجره های داخل باز شو می باشند.این پرده ساده دور غلتکی فنری پیچیده شده است که به بالای پنجره نصب می شود و با استفاده از این غلتک، باز و جمع می شود. چگونه با پرده جلو نور های مزاحم را بگیریم؟ پرسشی است که پرده های غلطکی به آن پاسخ داده اند! از ویژگی های این مدل پرده، جمع شدن کامل آن به صورت یک استوانه باریک در بالای پنجره است که موجب می شود در حالت جمع، نور به طور کامل از پنجره به اتاق بتابد و هیچ بخشی از پنجره را نمی پوشاند. از آنجا که پرده مدل غلتکی در حالت جمع تقریباً دیده نمی شود از جنبه تزیینی کمتری برخوردار بوده و اغلب از آن برای مصارف کاربردی و همراه با پرده های تزیینی استفاده می شود. برای تهیه این مدل پرده بهتر است از پارچه های آهاردار استفاده کنید و یا پارچه مورد نظرتان را خود آهار بزنید تا هنگام نصب، پرده ظاهری منظم، صاف و آراسته داشته باشد.

استفاده از وسایل دکوری در تزیین دکوراسیون داخلی منزل

عنوان : استفاده از دکوریهای شیک در دکوراسیون خانه

استفاده از وسایل دکوری در تزیین دکوراسیون داخلی منزل طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما را بسیار جذاب و منحصربفرد جلوه می دهد.
اغراق نکنید و صرفه جو باشید، مخصوصا وقتی یک تابلو یا اثر هنری در فضا حکم فرمایی می کند. آباژور بلند در یک سمت این کنسول، در ترکیب با گلدان کوتاه تر گل ها در سمت دیگر، شکلی مثلثی ایجاد کرده که با نقطه ی کانونی اصلی یعنی تابلو هنری رقابت نمی کند.صفحات باز شده ی کتاب که دارای تصاویر چشم گیر هستند، می توانند زینت بخش میز شما باشند. برای ایجاد تنوع می توانید صفحات را برای روزهای مختلف ورق بزنید و برای باز نگه داشتن صفحه از یک سنگ تزیینی یا آینه ی جیبی آنتیک و اثرگذار استفاده نمایید.

چیدمان وسایل روی میز دارای یک پایه ی علمی است. به اشکال مثلثی نامتقارن بیندیشید. دو آباژور با ارتفاع یکسان در دو طرف یک تابلو هنری بسیار حساب شده به نظر می رسد. در حالی که یک آباژور، تعدادی اشیای کوچک تر در وسط و یک قطعه ی کوچک تر در سمت دیگر یک مجموعه ی زیبا و متنوع خلق می کند.

باز هم تأکید می کنیم «کمتر، بیشتر است»! این موضوع به خصوص برای چیدمان اشیا در یک فضای کاربردی و شلوغ مانند یک میز پاتختی بسیار صدق می کند. فضای روی میز پاتختی را با عقب نشاندن اشیای روی میز برای یک لیوان آب یا یک کتاب آزاد بگذارید. تنها به سه یا چهار گزینه مانند یک دسته گل زیبا، یک آباژور تزیینی و یک مجسمه ی کوچک جذاب اکتفا کنید.

ترکیب های تلفیقی خلاقانه، به هر فضایی زندگی می بخشند. با افزودن گلدان هایی در رنگ های خنثی به این چیدمان، در کنار دو رنگ درخشان با ارتفاع های متفاوت، چیدمانی فوق العاده به دست آمده است. به بافت ها، ارتفاع ها و رنگ ها دقت کنید.
با آویزان کردن تابلو هنری در ارتفاعی پایین تر، آن را بخشی از چیدمان خود کنید.

تعداد زیادی از اشیاء مشابه از کتاب گرفته تا ظروف و عکس‌های گرفته شده در سفر را در فضایی خاص مانند این ویترین از پیش ساخته شده قرار دهید. سعی کنید تعداد قفسه‌های مکعبی تکرار شود. در هر قفسه، اشیاء بلند را عقب‌تر گذاشته و اشیاء کوچک‌تر را جلوتر قرار دهید. همین قانون را در مورد قفسه‌های مستطیل شکل نصب شده روی دیوار تکرار کنید.

با استفاده از یک طاقچه یا طبقه بلند، اشیاء مشابه را کنار هم ردیف کنید. در این ایوان، قرار دادن آب‌پاش‌ها در یک ردیف، حس بودن در داخل خانه را ایجاد می‌کند. از طاقچه‌ای مشابه در آشپزخانه برای قرار دادن بشقاب‌ها یا در اتاق بچه‌ها برای قرار دادن مجسمه‌های چینی یا حیوانات اسباب‌بازی استفاده و به جمع‌وجور شدن خانه و جمع شدن وسایل از سر راه کمک کنید.

اشیایی که اندازه و شکل متفاوت دارند را با چیدمانی خاص طوری کنار هم قرار دهید که به صورت واحد و هماهنگ دیده شوند. با قرار دادن یک شیء بزرگ و بلند در کنار اشیاء کوچک ایجاد تعادل کنید. با انتخاب وسایل هم‌رنگ، اشیاء هر چند بی‌ربط را به هم مرتبط کنید.

استفاده از در کرکره‌ای چوبی به عنوان تزیین، حس بودن در یک اتاق کوچک را ایجاد می‌کند. از این وسیله همراه با مبلمان و وسایل کوچک‌تر، برای ایجاد فضایی صمیمی استفاده کنید. چیزهای خاص را با جدا کردن آن‌ها از بقیه متمایز کنید. در این تصویر، ظرف‌های شیشه‌ای شبیه به ناقوس که روی لانه پرنده‌ها گذاشته شده، زیبایی خاصی به آن داده است.

تاثیر روشنایی منزل در طراحی داخلی

عنوان : روشنایی چه تاثیری در طراحی دکوراسیون منزل دارد؟

تاثیر روشنایی منزل در طراحی داخلی بسیار زیاد است و روشنایی منزل به زیبایی دکوراسیون منزل و فضای خانه شما شما کمک میکند.

مگر می شود از آباژورها و حس آرامش دهنده آن ها در اتاق خواب به راحتی گذشت؟ آباژورهای شیک دکوراسیون منزل شما را زیر و رو می کنند و من به راحتی به شما این اطمینان را خواهم داد که اصلا از حضور آن ها در فضای اتاق خواب تان و حتی دکوراسیون داخلی منزل تان پشیمان نخواهید شد. اگر می خواهید دکوراسیون داخلی اتاق خواب تان متفاوت باشد، به جای آباژورهای رومیزی می توانید از آباژورهای سقفی استفاده کنید. این آباژورها می توانند سیم های بلندی داشته باشند و از سقف تا کنار تخت خواب تان پایین بیایند. جلوه مدرن این آباژورها را به سادگی نمی توان نادیده گرفت.

آباژورهای سقفی شما می توانند پایه و سیم های کوتاه داشته باشند و بعد با ایده های شما تزیین شوند. دقیقا مثل اتفاقی که در عکس بالا افتاده است، این آباژورها دارای پایه های کوتاه هستند اما به وسیله پارچه های بلندی که در اطراف آن ها نصب شده است، به نظر می رسند که بسیار بلند هستند. اباژورهای بلند چهره ای لوکس به اتاق خواب شما می دهند. شما می توانید این آباژور ها را خودتان بسازید.

امروزه ساخت فرم‌ها و شکل های هندسی در قالب سقف کاذب در میان سقف اصلی به همراه تعداد زیادی چراغ های هالوژن بر روی آنها بسیار رایج شده است. غافل از آنکه این قبیل سقف ها هم باعث شلوغ شدن فضا شده و هم ارتفاع ظاهری سقف اصلی را کاهش می دهد. حال در نظر بگیرید اگر در میان این سفینه های گچی لوستری با ابعاد بزرگ و چندشاخه نیز آویخته شود، چه نتیجه ای حاصل خواهد شد. برای چنین موقعیتی لوسترهای ظریف سقفی بهترین انتخاب محسوب می شوند. درصورتی که سقف اتاق‌نشیمن شما گچ‌بری و تزئیناتی دارد بهترین گزینه برای انتخاب لوستر، یک لوستر ساده و بدون شلوغی است زیرا انتخاب یک لوستر شلوغ در کنار تزئینات سقف باعث شلوغ به‌نظر رسیدن سقف اتاق می‌شود

ارتفاع سقف: ارتفاع سقف یکی از تعیین کننده ترین عوامل در انتخاب لوستر است. هنگامی که سقف محیط مورد نظر شما از حد معمول خیلی کوتاه تر باشد، شما نمی توانید از لوسترهای آویز به خصوص از نوع آویز کریستال دار استفاده کنید زیرا امکان برخورد سر افراد با آن به هنگام رفت و آمد وجود مگر آنکه محل آویختن لوستر به گونه ای باشد که یا در بالای میز پذیرایی و یا ناهارخوری قرار گیرد ولی به طور کلی در شرایط عادی برای سقف های کوتاه بهترین انتخاب لوسترهای به اصطلاح سقفی است.

- ابعاد لوستر: علاوه بر موضوع نورپردازی، تعداد شاخه ها و میزان وات لامپ های مورد استفاده در لوستر، حفظ تناسب ابعاد آن با فضا نیز از جمله ضروریات است بنابراین برای فضای کم وسعت، لوستری انتخاب نکنید که اگر چه کم شاخه است ولی از ابعاد بزرگی برخوردار باشد زیرا فضایی نازیبا را ایجاد می کند.

نحوه نورپردازی: نورپردازی توسط لوستر به طور کلی چه آویز و چه سقفی با توجه به طرز قرارگرفتن شاخه ها و در نتیجه لامپ، به سه فرم اصلی سربالا، سر پایین و خوابیده تقسیم می شوند. در مدل سربالا نور به طرف بالا انتشار یافته و در نتیجه سقف هم روشن می شود ولی در مدل سر پایین از آنجا که شاخه ها و در نتیجه لامپ ها، به سمت پایین قرار دارند نور حاصل در بخش پایانی اتاق بیشتر بوده و سقف تاریک تر خواهد بود و در مدل سوم شاخه ها به موازات سقف و به صورت خوابیده بوده و معمولاً این فرم در قالب لوسترهای غیرآویز و به اصطلاح سقفی وجود دارند. نورپردازی در این نوع لوستر ابتدا به طرفین یعنی دیوارها صورت می گیرد.

نقش آشپزخانه در دکوراسیون منزل

عنوان : نقش آشپزخانه در طراحی داخلی پذیرایی

آشپزخانه تاثیر زیادی در زیبایی منزل دارد پس باید به نقش آشپزخانه در طراحی داخلی منزل توجه کرد و به دکوراسیون آشپزخانه اهمیت داد.

شما ممکن است کابینتی در آشپزخانه تان داشته باشید که اگر بتوانید درب هایش را باز بگذارید و باعث ایجاد مزاحمت در فضای اطراف شان نشوند، کاراتر خواهند بود. یا ممکن است فضایی برای ماشین لباسشویی و خشک کن خود در خانه نداشته باشید و مجبور باشید آن ها را در آشپزخانه قرار دهید. شما نمی خواهید این لوازم نمایان باشند اما از طرف دیگر در دسترس بودن شان نیز مهم است. برای چنین شرایطی بهتر است از کابینت هایی با درب های پاکتی استفاده کنید که باز شده و سپس به دو طرف کابینت می لغزند یا درب های دو تاشو که در امتداد یا کابینت هم جوار روی هم تا می شوند.

آشپزخانه قلب گرم و تپنده خانه و خانواده است؛ هر چه تمیز‌تر، خوش رایحه‌تر و مرتب‌تر، بهتر! وسایل اضافه را جمع کنید و داخل کابینت‌ها بگذارید. آیا هر روز به آب‌میوه‌گیری، مخلوط‌کن، توستر و ساندویچ‌ساز احتیاج دارید؟ اگر نه، جای مناسبی در کابینت برای آنها در نظر بگیرید.

یک حمله برق‌آسا به آشپزخانه بکنید، دستمال‌های لکه و کهنه و پاره، ظروف ارزان‌قیمت شکسته، روزنامه باطله را دور بریزید.

در آشپزخانه هر چه قفسه‌بندی بیشتر باشد، کار شما آسان‌تر است. برای مثال، زیر میز غذاخوری سبد سیب‌زمینی و پیاز را با سیم‌ محکم کنید و ببندید یا اگر فاصله طبقات قفسه‌های شما زیاد است، قفسه‌ای از چوب ببرید و روکش رنگی یا پارچه‌ای برای آن انتخاب کنید و داخل قفسه قرار دهید.

اگر برای مهره‌های کمر و مفصل زانو احترام قایل هستید، اشیای سنگینی را که دایم استفاده می‌شود، بالاترین و پایین‌ترین جا نگذارید و برای بلند کردن ظروف سنگین خم نشوید، روی دو پا بنشینید سپس ظرف را بلند کنید.

بسته به شکل و چیدمان آشپزخانه، اکثر ما بعضی از فرم های کابینت گوشه ای را داریم. کابینت های گوشه احتمالا منفورترین کابینت ها در آشپزخانه هستند. دلیل اصلی آن از دست دادن کالاهایی است که در انتها قرار گرفته اند و دسترسی به آن ها سخت است و در نتیجه معمولا فراموش می شوند.

امروزه اکسسوری های کشویی بسیاری برای کابینت های گوشه وجود دارد. این تجهیزات کشویی به شما این امکان را می دهند که به همه ی اشیا دسترسی آسان داشته باشید و نگران پیدا کردن آن ها نباشید.

فضای زیر کابینت های بالایی مکان مناسبی برای ذخیره سازی های اضافه است. از قفسه هایی استفاده کنید که به صورت خاص برای زیر کابینت جهت نگهداری اقلامی از قبیل ادویه جات طراحی شده اند، بنابراین هربار برای برداشتن شیء مورد نظر خود نیازی به زیر و رو کردن کل اشیا ندارید.

گیره هایی برای نگهداری لیوان ها، بطری ها و حتی گیاهان خانگی وجود دارد. این تجهیزات نه تنها قابلیت کاربری فضای آشپزخانه را بالا می برند، بلکه از نظر زیبایی بصری نیز ارزشمند هستند.

افزودن نورپردازی در زیر کابینت هم جذابیت این فضا را بیشتر می کند و هم نور مورد نیاز برای فضای کار روی کانتر را تأمین می نماید.

12